Дневен хороскоп за среда: Еден знак ќе се врати на старата љубов

Лав
Имате многу амбиции во вас. Подготвени сте да се посветите на работата за да ги постигнете поставените цели.
Ви се допаѓа личност која покажува дека не е сигурен во своите чувства. Врската со неа лошо влијае на вашето его.
Вие сте доста уморни и ви треба одмор.

Девица
Имате добар ден пред вас за работа. Ќе имате можност да остварите нови контакти на ова поле.
Поранешната љубов сака да се врати кај вас, но ќе и кажете дека веќе ги немате истите чувства како порано.
Потребна ви е масажа.

Вага
Можни се мали недоразбирања на работа. Внимавајте да не направите големи грешки кон клиентите.
Ви се допаѓа личност што е поврзана со туѓа земја на некој начин. Можна е врска на далечина. Посетете стоматолог.

Шкорпија
Можеби нема да можете да ги реализирате сите ваши планови на работа. Вие се соочувате со период кој носи компликации.
Не сте задоволни од осаменоста. Подготвени сте за нова љубов и наскоро ве чека нов познаник.
Намалете го внесот на масна храна.

Претходна страна  Следна страна