Дневен хороскоп за среда: Еден знак сериозно размислува за крај на врската

Овен

Заинтересирани сте за промени. Незадоволни сте од врската. Свесни сте дека односот не може да се подобри, односно дека врската ги брои последните денови.

Бик

Ситуацијата во која се наоѓате е стабилна. Задоволни сте како се одбиваат работите и не очекувате проблеми во иднина. Повеќе сте расположени за дружење со пријателите, отколку со партнерот, но тој тоа не ви го замерува.

Близнаци

Задоволни сте од ситуацијата во која се наоѓате. Заинтересирани сте за личност на која не знаете како да и пријдете, бидејќи ви делува премногу сериозно и затворено.

Рак

Мометално е неповолен период за вас. Вие сте во фаза на вљубување. Имате впечаток дека најдовте партнер со кој можете да го поминете целиот живот.


Следна страна