Дневен хороскоп за среда: Факторот на среќа на еден знак значајно ќе му послужи

Лав

Функционирате под притисок и не сте задоволни поради тоа. Доколку сте слободни може да очекувате интересно познанство кое подоцна ќе води до врска.

Девица

Дојде моментот да ги согледате работите од дистанца и да се посветите на длабока анализа. Може да очекувате интересни настани со личност која ја познавате подолг временски период.

Вага

Пред вас е генерално поволен ден за проширување на кругот на пријатели. Вашиот партнер се труди околу вас, но и понатаму нешто не штима. Тешко ви е да поминете преку некои проблеми од минатото.

Шкорпија

Во текот на денешниот ден ќе бидете малку растргнати на сите страни и нема да ви биде лесно да се посветите на една работа. Можно е да имате интересен флерт со личност која ќе ја запознаете спонтано во своето блиско окружување. 


Претходна страна  Следна страна