Дневен хороскоп за среда: Неколку знаци ќе бидат премногу љубоморни и посесивни

Овен

Денес ве очекува успех. Врската е стабилна. Партнерот разбира дека имате проблеми поради кои не можете во потполност да му се посветите.

Бик

Денес ве очекува проблематичен и непродуктивен ден. Ве плашат проблемите. Врската е стабилна. Партнерот во потполност ве поддржува и ви помага да го поминете лошиот период.

Близнаци

Работите одлично се развиваат. Ве очекува непланиран трошок кој ќе успеете да го покриете со мали грижи и труд. Врската се развива одлично. Прилично сте безпотребно љубоморни на мајката или сестрата на партнерот.

Рак

Одличен ден е за нов почеток. Заљубени сте, посесивни и љубоморни. Другата половина го чувствува истото, но ги крие своите емоции.


Следна страна