Дневен хороскоп за вторник: Еден знак денес ќе пука од енергија

Овен

Верувате во подобра и посветла иднина и подготвени сте да дадете се од себе за да ја остварите. Може да се надевате на интересни случувања со личноста која ви се допаѓа. Слободно покажете и ги своите чувства.

Бик

Не сте задоволни од ситуацијата на работа и полека почнувате да барате нови решенија и промени. Не сте сигурни од која причина ви се буди сомнеж во саканата личност, но се повеќе увидувате дека во вашиот однос нешто не е како што треба.

Близнаци

Вие сте под голем притисок на работа и ќе чувствувате дека тоа воопшто не ви годи. Полека доаѓа време малку да забавите. Партнерот ви е максимално посветен и задоволни сте кога сте покрај него. Ве очекува поволен период.

Рак

Ќе дадете се од себе за да може да напредувате. Ќе направите се за да дојдете до нови контакти. Можно е да станувате посесивни во односот со саканата личност и љубомората почнува да ве доведува до некои мрачни мисли.


Следна страна