Дневен хороскоп за вторник: Еден знак ќе стави крај на некој лош однос од минатото

Лав

Гледате позитивни резултати и задоволни сте, бидејќи сте успеале да ја докажете својата способност на деловно поле. Може да очекувате познанство кое ќе води до интересна и убава врска. Ви одговараат Овните.

Девица

Ве очекува можност да покажете дека сте подготвени за промени. Многумина ќе имаат некои драстични пресврти на работа. Размислувате за брак и многу работи ве мачат. Можно е често да немате доволно доверба во вашиот партнер.

Вага

Полека ги решавате недоразбирањата на работа. Потребно ви е време кога работите на ова поле ќе ги доведете во ред. Пред вас е многу поволен период за време на кој ќе може да остварите нови љубовни познанства.

Шкорпија

Можно е некои работи да не испаднале онака како што сте ги планирале и да сте разочарани малку на деловно поле. Потребно е да поработите на промените во односот со партнерот доколку сакате врската да ви напредува.


Претходна страна  Следна страна