Дневен хороскоп за вторник: Еден знак ќе ужива со личноста што ја сака


Лав
Може да очекувате да бидете задоволни од вашата работа. Денес е погоден ден за работа.
Одлучивте да стапите во контакт со личност која ве извести дека е подготвена за нешто посериозно.
Можни се стресови и нервози.

Девица

Бидете трпеливи, не успеавте да ги исполните вашите ветувања на деловното поле, вашата нетрпеливост создаде непријатели меѓу колегите.
Нема големи промени во љубовта денес. можно е да не сте премногу задоволни и да сте малку осамени.
Внимавајте на холестеролот.

Вага
Денес нема да имате проблеми во областа на работата. Задоволни сте од околностите во кои се наоѓате.
Ви се допаѓа личност која покажуваинтерес кон вас. Подготвени сте да флертувате и да започнете врска.
Внимавајте, можни се инфекции.

Шкорпија
Може да очекувате позитивна можност за работа. Ако барате нова работа, ќе бидете задоволни.
Ве чека нов познаник што ќе ви биде доста важен во иднина.
Можни се проблеми со стомакот.


Претходна страна  Следна страна