До крајот на 2020 пресврт во љубовта: Неколку знаци пред голем тест

Овен

Како ќе се развие вашата љубовна приказна најмногу зависи од тоа во каква состојба сте. Ако сте во лош брак или врска што не ве задоволува, лесно е кризата да се продлабочи и да ве поттикне да донесете одлуки во втората половина на годината што ќе бидат клучни за вашата иднина. Нестабилните и нездрави врски ќе биде тешко да се преживеат оваа година, но тоа ќе ви биде само билет за подобар живот, затоа не тагувајте предолго ако ја оставите зад себе врската која ве трошеше енергично, затоа што ве чека нешто подобро. Во здравите односи, важно е да се најде рамнотежа помеѓу приватниот и деловниот живот. Најдете време за семејството и најблиските. Ќе имате можност за флертување, особено во текот на летото, а есента ќе биде многу бурна, страсна затоа што ќе бидете во освојувачко расположение. Ако сте сами, внимавајте да не прифатите некого во животот кој не ве заслужува.


Бик

Пред вас е период на реновирање на вашиот љубовен живот и вашите врски. Уран е во вашиот знак и со него поместувате граници, доживувате нови искуства. Сè е невообичаено и неочекувано, па може да има ненадејни разделби, но и спојувања. Јупитер во Јарец ветува повеќе среќни можности. Самите бикови би можеле да најдат среќа во друг град или со личност која многу патува или е странец. Ќе има поголем оптимизам за оние кои се во брак и во врска. Вие ќе можете појасно да ги видите предностите на вашата врска, а недостатоците нема да бидат толку изразени. За некои, периодот би можел да донесе втор брак, односно запознавање и врска со личност што би можела да заврши во сериозна врска или брак. Но, Уран во вашиот знак бара слобода и ослободување, така што некои разделби ќе бидат неизбежни, без разлика дали тоа е љубов, пријателство или семејство. Ќе ја донесете одлуката нагло, и токму ова разделување може да ви донесе нови можности за реализација на љубовно задоволство. Ако барате флерт, возбуда, започнете да барате такво искуство во јули.


Близнаци

Вашиот љубовен живот би можел да помине низ фаза на трансформација. Она што досега беше може да се промени. Тоа е како да дојдете до моментот кога нема враќање назад и сфаќате дека е неопходно да се донесе одлука. Парите и врската со вашиот партнер ќе бидат многу испреплетени, на начин на кој ќе мора да постигнете договор. Ова е исто така период во кој би можеле да ја прекинете врската или да бидете во тајна врска. Слободните близнаци ќе уживаат во ласкања на додворувачи, а вие би можеле да паднете по шармот на таквата личност од летото. Вие се соочувате со многу интензивен период на љубов и ако сте свесни за недостатоците на вашата врска, време е да го прифатите тоа и да работите заедно за да го поправите вашиот брак или врската. Ако не успеете да го сторите тоа, лесно е да се појави трето лице кое дополнително ќе ги тресе темелите на вашата врска. Затоа е многу важно да разберете што и кога сакате и да ја вложувате вашата енергија во она што го сметате за важно. Бегството од реалноста нема да ве однесе далеку. Август ветува многу уживање и страст. Ве чека жешко, можеби незаборавно лето.Следна страна