Двејн Џонсон повторно ги воодушеви фановите: Што правеа сега со ќеркичката?

Актерот и професионален борач Двејн Џонсон, попознат како Рок ги воодушеви обожавателите со најновиот пост на Инстаграм во кој е покрај својата ќеркичка.

Во видеото тој зборува за социјалната изолација и ги мие рацете на ќерка му, додека во исто време ја пее песничката „Zou are welcome from Moana“. Тие двајца во видеото се договорени, Џонсон да пее во рап варијанта, бидејќи двајцата заклучиле дека најдобро оди со миењето раце.

На крајот од пораката, им посака на сите да останат здрави и безбедни, а коментарите покрај оваа објава секако беа само позитивни.

View this post on Instagram

Before my showers now, Baby Tia (mama mia) demands I sing the rap portion of my song “You’re Welcome” from MOANA, while I wash her hands. We realized a few weeks ago that the rap portion of the song is perfect timing when getting your little ones to have fun washing their hands. Stay healthy and safe, my friends. D And gotta love how at the start of this vid, baby Tia is like, “just shut your mouth and sing daddy”

A post shared by therock (@therock) on