Едната во мини фустан, другата без градник: Две врвни модни икони ги собраа сите погледи со своите необични комбинации (ФОТО)

Фото: Profimedia

Модната недела во Милано продолжува, а дизајнерската куќа „Москино“ претстави колекција облека за претстојната зимска сезона.

Две врвни икони во светот на манекенството застанаа една до друга во необични комбинации, а секоја на свој начин ја истакнуваше својата личност.

Фото: Profimedia


И додека Хајди Клум носеше шарен комбинезон без градник, Алесандра Амбросио се прошета во интересен комплет составен од мини здолниште, топ и кратка јакна, сите поединечни делови изработени во моден стил од 70-тите.

Фото: Profimedia


Фантастични!


извор: superzena.b92.net