Ефикасен метод со кој ќе се збогувате со белите влакна во косата

Бојадисувањето на вашата коса е еден начин да се ослободите привремено од избелената коса! Но, фарбите ја оштетуваат структурата на косата затоа што содржат хемикалии.

Можеме да го надминеме белеењето на влакната на косата, без употреба на хемикалии. Методот што сакаме да ви го кажеме, веќе се покажа како ефикасен. Многу е лесно да се подготви и не бара многу пари! Потребни ви се само неколку компири, вода и рузмарин или масло од лаванда.Начин на подготовка
Сварете 5 лушпи од компири со 2 чаши вода. Потоа изладете и исцедете ја смесата. Додадете малку масло од рузмарин или лаванда.


Начин на употреба
Измијте ја косата и нанесете ја смесата на корените, масирајќи го малку скалпот. И ќе видите дека наскоро нема да имате бели влакна во косата.