Елеганција, доминација и бои: Најубавите фустани на црвениот тепих на 73-тите Еми награди

Еми наградите за најдобро телевизиско достигнување на годината беа доделени по 73 -ти пат  во Лос Анџелес. Бидејќи доделувањето на наградата се одржа минатата година на виртуелен начин, славните дами годинава ја искористија можноста и прошетаа по црвениот тепих во смели креации.

Годинешните награди „Еми“ се одржаа во „Live’s Event Deck“ во Лос Анџелес, додека некои британски актери го поддржаа настанот со поставување на нивниот црвен тепих во „Сохо хаус“ во Лондон.

На двете страни на Атлантскиот Океан, познатите дами привлекоа внимание со вечерни креации во смели нијанси – од светло жолта до неонско зелена боја. Се носеа фустани кои ги истакнуваа фит фигурите на гостите, но го истакнуваа и нивниот карактер.

Посебно внимание привлече американската актерка Ања Тејлор-Џој, која беше номинирана за главна улога во серијата „Damin Gambit“, која се појави на црвениот тепих во голиот фустан на Диор со отворен грб и преголем шлиц со впечатлива боја. 

Елизабет Олсен и Кејт Винслет, како и Кери Вашингтон, освоија многу срца со нивните едноставни, но ефективни кроеви.

Погледнете ја нашата галерија со фотографии на некои од најдобрите фустани од 73 -то доделување на наградите „Еми“:


Фото: Инстаграм/one.ww