(ФОТО) КОНЕЧНО ПОГРЕШИ: Џенифер Лопез модна катастрофа во розево

Важи за модна икона, но понекогаш навистина знае да погреши. Латино-ѕвездата Џенифер Лопез која во Њујорк го промовира нејзиниот последен филм, романтичната комедија Second Act, за 48 часа промени дури 12 стајлинзи. Очекувано, најмногу внимание привлече со креацијата на италијанскиот дизајнер Џамбатиста Вали. 

Во прашање е модел од неговата колекција есен/зима 2018 кој на модна писта изгледаше сензационално, но едноставно „премногу“ за славната актерка и пејачка која според модната кратика ја нема потребната висина и едноставно ваков фустан не ѝ прилега. Дали се согласувате?