ФОТО НА ГОДИНАТА: Стинг доби дрес од Вардар

Во очи на концертот на големата музичка ѕвезда Стинг, вечерва со почеток од 20 часот и 30 минути на националната арена „Тоше Проески“ во Скопје, а по победата на Вардарци, Авалон продукција му врачи дрес на музичарот.


- Првата честитка за ВАРДАР од СТИНГ лично - од бекстејџ, минута по завршување на мечот! Го чувавме дресов до крај! Ајде сега сите на Градски! Фото на годината, чиста историја- напишаа под фотографијата од продукцијата.

Победата на Вардар се слави низ цела Македонија.