(ФОТО) СЕ УРЛА НИЗ ЦЕЛО СКОПЈЕ: ВАРДАР Е ЕВРОПСКИ ШАМПИОН

Пред само неколку минути нашиот ракометен клуб Вардар го победи Веспрем со 3 гола разлика. 

Одличната игра и борбеноста на нашиот тим направи да се слави во секое ќоше низ Скопје, буквално се слушаа громогласни гласови на секој гол.

Сега веќе може да се радува на големо, па се слушаат првите огномети и секако свирења со автомобили низ целиот главен град,

Очигледно е дека цела Македонија е на нозе, а има и зошто! Ќе се подготвува спектакуларен дочек за нашите Вардарци!!

И првиот човек Самсоненко со сопругата навиваше за својот тим, како и братот на капитенот Столе Стоилов.