(ФОТО) Најдобар сопруг во сè: Бојана Скендеровски емотивно за својот сакан

Пејачката и водителка Бојана Атанасовска, сега Скендеровски, ужива во бракот со сопругот Васко со кого ги има ќерката Искра и синот Ѓорѓи.

Токму за својот сакан сопруг таа денеска објави низа фотографиии по повод неговиот роденден и емотивно сподели:

„Среќен роденден најмил! Медаљата за најдобар во сè оди кај тебе!“*Ја раскажав мојата приказна, за жените кои преместиле планини: Бојана сними автобиографска песна