(ФОТО) Најубавите 8 фустани од отворањето на Канскиот фестивал

Само една недела по годинашната Мет Гала во Њујорк, на Стариот континент почна најпрестижниот филмски фестивал на светот, извиканиот Кан кој одамна го следи репутација дека го има најдобриот црвен килим кога се фестивалите во прашање.

Сепак, синоќешното отворање не го оправда тој статус. Недостасуваа спектакуларни креации какви што очекувавме да видиме на 72-то издание. Забележителни беа актерката Џулијан Мур и моделот Алесандра Амброзио, но оној препознатлив кански гламур можеби го долови само Ел Фенинг, која членува во жирито. Останатите оставија блед впечаток.

Во продолжение погледнете ги осумте најдобри изданија од свеченото отворање.

Elle Fanning


Julianne Moore

Izabel Goulart

Romee Strijd

Alessandra Ambrosio

Eva Longoria

Nieves Alvarez

Araya Hargate

Извор: Elle.rs