(ФОТО) Најубавите фустани на „Еми 2020“ од домашна атмосфера

Овогодинешното доделување на наградите „Еми 2020“ се одржа виртуелно, секако поради светската пандемија со Ковид-19. Џими Кимел ја водеше манифестацијата од празна сала, ѕвездите немаа прилика да се појават на црвен килим, а пак победниците беа вклучувани на „Zoom„ од домашна атмосфера.

Кои беа најубавите фустани од вчеравечер, погледнете во продолжение и одлучете се за вашиот фаворит кој може да ви послужи како инспирација за некоја модна креација за свеченост.