(ФОТО) Не мислевме дека некогаш ќе го видеме ова: Ана Винтур шокира со стајлинг од карантин

фото:pinterest

Дури и таа толку пати се има изјаснето дека никогаш не би го носела ова парче облека, освен можеби ако отиде во теретана. Сепак, новите неочекувани услови доведоа до неочекувани модни избори.

Исто како и многу познати личности, Ана Винтур ја објави и на својот профил на Инстаграм (што во овој случај е официјален профил на американскиот магазин Vogue), објави како изгледа нејзината матична канцеларија.

Додека на полиците зад неа кои го покриват целиот ѕид на собата, можевме да видиме неколку книги со впечатливи шарени корици. Деталот што дефинитивно го привлекува вниманието е фактот дека легендарниот уредник на магазинот „Вог“, дури и додека седи дома, носи нејзини познати очила за сонце.

И, конечно, дојдовме до круцијалниот дета детаљ што предизвика еден вид скандал кај модните обожаватели: Ана Винтур носи тренерка!

View this post on Instagram

"We need to talk frankly and openly about what fashion is going through, but just as importantly, we need to start imagining what comes next. Please join us." Anna Wintour shares how #VogueGlobalConversations, a four-day event on Zoom that starts tomorrow, came to be, as well as what she's most looking forward to about it. Tap the link in our bio to read her full letter and to register to attend.

A post shared by Vogue (@voguemagazine) on


Една од најпочитуваните жени во светот на модата досега, која едвај ја видовме во панталони, затоа што таа носи претежно фустани, и наведуваше дека тренерка никогаш нема да се носи - најопуштено седеше на нејзината работна маса, облечено на неа има црвен џемпер со црни ленти и најкласичната тренерка, исто така црвена, со бела лента по должината на нозете.

Можеби Ана сепак треба да се држи до играта што и оди добро - нејзините фустани.