(ФОТО) Обновено пријателство или врска: Бред Пит на роденден кај Џенифер Анистон

Поранешниот сопруг на славната актерка Џенифер Анистон, Бред Пит, беше дел од гостите на нејзината роденденска забава изминатиот викенд. Нејзините фанови не веруваат дека таа денеска полни 50 години.

Пред да стане славна, Џенифер работела во ТВ продажба, била келнерка и дистрибуирла рекламни летоци возејќи велосипед за да може да си ја финансира актерската кариера. На телевизија, за прв пат се појави во 1990 година со серијата „Моли“. 

Папараците го уловија иако сакал да се скрие.-  Бред Пит 

Папарците имаа многу работа на роденденската забава на Анистон која се одржа во еден познат ресторан во Холивуд. Најголеме внимание привлекол Бред Пит кој се обидел да со сокрие со шапка, но папараците веднаш го забележале. Американските таблоиди веднаш почнаа да шпекулираат дека Анистон и Пит се повторно во врска. 

Џенифер во друштво на своите телохранители пристигнува на забавата 

Бред не се појавил сам, туку со друштво со пејачката Кети Пери со нејзиниопт дечко, актерот Орландо Блум.