(ФОТО) Рики Мартин го смени личниот опис: Иако е геј, жените лудуваат по него

Порториканскиот поп-пејач Рики Мартин, кој важи за еден од најпосакуваните мажи во светот, објави нова фотографија на Инстаграм и го покажа својот нов имиџ.

Станува збор за селфи на кое може да се забележи половина од неговото лице, а највпечатлива е промената на изгледот, односно избелената брада.

„Кога ви е досадно, осветлете се“, кратко напиша Мартин во описот на фотографијата.

Повеќе од четиринаесет милиони луѓе го следат на споменатата социјална мрежа, а тој ги следеше коментарите на своите обожаватели, главно позитивни.

View this post on Instagram

A post shared by Ricky Martin (@ricky_martin)


„Трендсетер“, „Апсолутно ми се допаѓа“, „Дедо Мраз, дали си ти?“, „Рики Мартин, врати ни го Рики Мартин“, „Русокосите повеќе се забавуваат“ се само некои од коментарите под објавата.

Фасцинантен факт е дека жените ширум светот сè уште лудуваат по Рики, иако популарниот „крал на латинскиот поп“ пред десет години јавно призна дека е хомосексуалец, а веќе некое време живее со својот партнер Гван Јозеф, со кого има и деца.

Фото: @benjoarwas