(ГАЛЕРИЈА) Продувањето е астрономска болка: Ешли Грем гола со бебето

Таа е најпознатиот „плус сајз“ модел ", а конфекцискиот број 46 не ја спречи да стане една од најбараните модели. Ешли Грам има своја линија на долна облека и  костими за капење и завидлив стил што ги инспирира жените низ целиот свет. 

Неодамна за првпат се оствари и во улогата на мајка, а за „Elle“ направи неверојатна фотосесија по повод нејзиното интревју, во кое открива какви предизвици носи мајчинството. Таа повторно порача дека жените, особено мајките не треба да се срамат од своето тело, и дека природното породување е една астрономска болка.