(Галерија) Емилија Розман провоцира од Монте Карло

Поранешната Мис на Македонија, Емилија Розман, деновиве ужива во Монако. На својот профил на Фејсбук, објави дека патува за Монте Карло, „за да провери нешто“, додека пак на својот профил на Инстаграм објави неколку фотографии од патувањето.


Опуштена и во летни комбинации, Розман изненади од Монте Карло и со топлес фотографија и танга гаќички.

Таа пред неколку месеци победи на изборот за Мис интернационал туризам, кој се одржа во Бугарија, а победничката титула му ја посвети на својот покоен татко.  

- Оваа победа како и сите други во мојот живот, му ја посветувам на мојот татко, кој за жал не успеа да види како победувам на некој избор, ама се надевам дека гледа од некаде и се радува за мене- изјави тогаш Розман за Женски магазин.