Горда свекрва: Се вери синот на кралицата Ранија, а таа на идната снаа ѝ кажа нешто што секоја девојка сака да го слушне (ФОТО)

Кралицата Ранија и јорданскиот крал Абдула неодамна објавија дека е на пат да се одржи венчавката на нивната ќерка Иман, а сега е објавено дека ќе се венча и нивниот син престолонаследник Хусеин.

Добрата вест ја објави кралскиот двор на Јордан. Во соопштението се наведува дека престолонаследникот Хусеин се свршил со Раџва Ал Саиф, ќерка на саудиски бизнисмен. Свршувачката се случила во домот на идната невеста во Ријад со присуство на членови на кралското семејство.

"Не мислев дека е можно да имам толкава радост во срцето! Честитки за моето прво дете принцот Хусеин и неговата прекрасна идна невеста Раџва", напиша кралицата Ранија на Инстаграм покрај фотографијата на младенците.

View this post on Instagram

A post shared by Queen Rania Al Abdullah (@queenrania)


А потоа, на фотка со нејзината идна снаа, таа рече: „Возбудена сум што можам да ѝ посакам добредојде на мојата трета ќерка, идната невеста на Хусеин, Раџви, во нашето семејство. Многу сме среќни за вас двајца."


Кралицата Ранија избра прекрасни зборови за својата идна снаа! Секоја девојка би сакала вака да ја нарекува свекрвата - да се ​​нарече трета ќерка и дека е повеќе од добредојдена.

Кралицата на Јордан, која важи за една од најдобро облечените жени во светот, потоа објави видео од свршувачката на младиот пар.

View this post on Instagram

A post shared by Queen Rania Al Abdullah (@queenrania)


Хусеин има 28 години, најстарото дете на кралската двојка. Дипломирал на Универзитетот Џорџтаун во Вашингтон, а неговата свршеница, дипломирала архитектура на Универзитетот Сиракуза во Њујорк.

Таткото на невестата, Калед Ал Саиф, ја води групата Ал Саиф, приватна компанија која се занимава со здравствена заштита, градежништво и безбедносни услуги. Локалните медиуми објавија дека и саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман телефонски им честитал на јорданскиот крал Абдула и на принцот Хусеин.

Да потсетиме, постарата ќерка на кралицата Ранија и јорданскиот крал Абдула, Иман бин Абдул (26) се сврши со Џамил Александар Термиотис. Веста ја објави кралицата Ранија на својот профил на Инстаграм каде има седум милиони следбеници. „Честитки најдрага Имане, твојата насмевка отсекогаш била подарок на љубовта и јас ја сакам твојата насмевка од денот кога си родена“. На тебе и на Џемил ви посакувам живот полн со љубов и смеа!“, напиша гордата кралица.

Како и нејзината мајка Ранија, Иман дипломирала на Универзитетот Џорџтаун во Вашингтон, како и нејзиниот брат Хусеин. Таа е научник, спортист, вљубеник во модата.

View this post on Instagram

A post shared by Queen Rania Al Abdullah (@queenrania)


Познато е дека Џамил Александар Термиотис (28) е роден во Каракас, Венецуела, а неговото презиме покажува дека има грчка крв.

Од 1993 година, кралицата е во брак со владетелот на Јордан, со кој покрај ќерката Иман ги има и синовите Хусеин (28) и Хашем (17) и ќерката Салма (22).

извор:zena.blic