,

Инспирирани од најновиот „Спајдермен“: Неверојатната идеја на оваа мајка ги расположи децата (ВИДЕО)

Додека уште трае „Спајдермен“ еуфоријата која не' зафати со објавувањето на најновиот Спајдермен филм - „Spider-Man: No Way Home“ - кој за краток период, на светско ниво освои над 580 милиони долари и се рангира како еден од најдобрите и најуспешните филмови за овој суперхерој, ние ви носиме една супер идеја за вашите дечиња.

Имено, уште од мали децата стануваат обожаватели на Спајдермен, и разбирливо, кој не би сакал да ги има неговите моќи, па така една мајка дошла до супер идеја.

Брат и сестра станаа вистински хит на интернет додека се справуваат со пречките со кои се соочуваше Питер Паркер (Спајдермен).

Една мајка во својот дом направи пречки преку кои на својот син на еден ден му овозможи да биде Спајдермен, суперхеројот на кој му се восхитува. Како тој и неговата сестричка се справуваат со пречките погледнете во видеото во продолжение.