Инстаграм наспроти реалност: Македонски фаци на настан - некои исти, други не личат на себе

Вчеравечер се прослави 16- тиот роденден на естрадниот магазин Бекстејџ на кој традиционално се доделија и неколку награди во различни области. Организаторите се потрудиле се да биде во ред и имаше одлична забава на која дојдоа многу познати јавни личности. 

Интересно е тоа што кога во живо ги гледате овие фаци, некако како да изгледаат многу поинаку од она што ни го прикажуваат на Инстаграм. Се разбира, има и такви кои се потполно исти секаде, зрачат со самодоверба и не им е проблем да се прикажат такви какви што се. Разбирливо е дека со денешната технологија, различни филтри и фотошоп се создава магија од лицето и телото и тоа го практикуваат и големи светски ѕвезди, но во нашиов случај тоа баш и не е така. 

Фото: Вангел Тануровски

Самите проценете го ова што ви го зборуваме погоре од приложените фотографии: