Јелена во прегратка на Новак: Да танцуваме засекогаш заедно!

Се славеше во Шпанија

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, го прослави својот 33-ти роденден во Марбела, а неговата сопруга Јелена покажа дел од прославата.
Ѓоковиќ се наоѓа во карантин во Шпанија поради коронавирусот, па годинава Новак не го прослави роденденот на еден од турнирите, туку беше со семејството.
Да танцуваме заекогаш заедно! Новак со тебе x33 (333333). Среќен роденден љубов моја - рече сопругата на Ѓоковиќ со лесна латинска мелодија.


Во петокот, додека беше на тренинг, Новак беше изненаден на теренот од момците кои му го честитаа роденденот на шпански јазик, а тој им се поклони.
- Биди блиску до мене додека танцуваме, ако ти се допадне ќе повториме, приближи се до мене - напиша Јелена.

View this post on Instagram

Plešemo zajedno zaaaaauuuuveeeeek @djokernole uz tebe x33(3333333)!! Srećan rodjendan amore!!! Báilame cerquita, cerquita si te gusto haremos que se repita, cerquita, pégate más, péga-pega  Happy birthday to my love! 33 is a special number  #danceoff #summervibes

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) on
Јелена Ѓоковиќ го запали Интернетот: Изјави што може да предизвика неплодност