Како дете дознал дека татко му е платен убиец: Сè што не сте знаеле за актерот кој сакаше да вечера со Трамп само под еден услов

Актерот, кој се прослави во 1985 година како помошник шанкер во хит серијата „Кафиќ наздравје“, зад себе има интересна семејна историја.

Вуди Харелсон пораснал во сиромаштија затоа што само неговата мајка се грижела за него и неговите двајца браќа додека неговиот татко бил во затвор за убиствата.

Актерот, кој го прослави својот 60-ти роденден, е роден во Тексас. Тој ги има браќата Џордан и Брет кои ја работат истата работа како него. Вуди израснал во сиромаштија, бидејќи тој и неговите браќа биле воспитани од мајка им Дијана со плата на секретарка.

Неговиот татко Чарлс бил присутен во неговиот живот во ретки моменти, а во 1974 година беше осуден на доживотен затвор. Имено, Чарлс работел како платен убиец и заработил огромни суми пари за тоа.

На радио слушнал дека неговиот татко бил осуден за убиство

„Имав 11 или 12 години кога го слушнав името на татко му на радио. Тоа беше извештај за судењето. Се сеќавам дека размислував: „Невозможно е да има двајца Чарлс В. Харелсон.“ “, откри еднаш Вуди.

Неговиот татко дури беше осомничен за вмешаност во убиството на американскиот претседател Џон Кенеди.

Родителите на актерот се развеле поради шокантниот живот на неговиот татко кога тој имал седум години. Вуди еднаш призна дека го посетил татко му во затвор, иако немало никаква врска меѓу нив.

„Родени сме на ист ден. А, во Јапонија постои поговорка која вели дека ако делиш роденден со татко ти, не си како него, туку си всушност реинкарнација на татко ти. Отсекогаш сум се прашувал дали личам на него и колку работи правиме исто“, рече Харелсон.

Актерот сакаше да му помогне на својот татко уште пред да почине во 2007 година. Тој потроши милиони долари за да овозможи ново судење. Но, тој не успеа во тоа и неговиот татко почина додека издржуваше затворска казна од срце.

Водеше разуздан живот

Поради неговите изјави за пушење марихуана и други активности во јавноста, Вуди остави впечаток на личност која води развратен и забавен живот, но всушност реалноста е поинаква.

Харелсон и неговата сопруга, претприемачот Лора Луис (55), со која се ожени во 2008 година, создадоа дом на Хаваите. Двојката има ќерки Дени (28), Зои (24) и Макани (15), а се запознаа во осумдесеттите години.

Имено, Лора беше лична асистентка на Вуди, а тој се вљуби во неа во 1986 година, по само една година брак со Ненси Симон.

Не беше се‘ толку чудесно во неговата врска со Лора

Имено, Вуди постојано беше во друштво на други жени, иако го чекаше дома со нивната ќерка Дени. Еднаш призна дека е фасциниран од славата и дека се однесувал глупаво.

Поради неговите развратни забави, тој имаше и две куќи. Актерот живеел со Лора во едната, а во другата имал забави на кои присуствувале холивудски старлети и стриптизети.

Вуди често ја изневеруваше сегашната сопруга, а имаше и афера со неговата постара колешка Глен Клоуз.

Двајцата се запознаа додека таа, Вуди и Лора глумеа во драмата „Brooklyn Laundry“ во мал театар во Лос Анџелес. Тие се разделија во 1991 година по неколку месеци врска и останаа добри пријатели.

Во периодот кога тие беа заедно, нивната врска беше сведена на многу се*с и уживање во опијати. Актерот реши да раскине со Глен затоа што сакаше помирен живот. Меѓу неговите љубовници беше и Брук Шилдс, којасе прослави со филмот „Сината лагуна“.

Јас не сум маж што заслужува да споделувам совети

Сето ова не ја избрка Лора која се грижеше за нивните ќерки додека тој се забавуваше и ја изневеруваше со други жени.

„Не мислам дека сум човек кој заслужува да споделувам совети. Направив многу грешки, па мислам дека бев одличен пример за тоа што другите не треба да прават во животот. Се надевам дека тие ќе бидат попаметни од мене ", рече Харелсон, кој се ожени со Лора во 2008 година по 22 години врска.

Инаку, Вуди е веган. На 24-годишна возраст сфати дека мора да ја смени диетата поради проблеми со кожата на лицето. Отпрвин се откажа од млечни производи, а потоа се префрли само на сурова храна и се откажа од месо, бидејќи не се чувствувал добро додека го јадел.

Актерот еднаш го отвори Светското првенство во шах и привлече големо внимание. Имено, додека тој сакаше да направи потег, тој го собори кралот, што многумина ги насмеа.

Харелсон е познат и како активист за легализација на марихуаната, за која често истакнува дека ја консумира. Тој еднаш рече дека мора да запали џоинт за да издржи вечера со поранешниот американскиот претседател Доналд Трамп.

Актерот многумина го паметат и по филмовите „Диви мачки“, „Док Холивуд“, „Големите хакери“ и хитовите „Родени убијци“, „Луѓе против Лари Флинт“ и „Три постери надвор од градот“, тој беше номиниран за Оскар три пати.


Фото: Profimedia

Можеби ќе ве интересира:

Неговата прерана смрт го шокира светот: И две децении подоцна, деталите за ова злосторство се мистерија! (ФОТО)