Кеба искрен до срж: Откри дали Северина и Игор се разведуваат

Оваа сабота во емисијата „Магазин Ин“ на ТВ Пинк, Драган Којиќ Кеба беше еден од гостите а тема беше „Љубовта не треба да се разбира, туку да се покажува“.

Откако на водителката и рече да го најави како „невработен пејач“, Ќњба откри како се чувствувал кога се оженил со сопругата Олја.

-Јас се оженив на 26 години и моето прво размислување, ппрвиот и вториот брак беше, што че правам со Олја, цел живот, ме фати паника, во секоја смисла. Престанува момчешкиот живот тоа беше најтешка одлука. Јас плачев кога се оженив, но тоа беше се од срце-истакна Кеба.

Кога сонував прв пат дека се женам, бев среќен што не е вистина. Значи, момци одете со срце, без трема, бидете свои и бидете џентлмени-рече тој.

А на прашањето „Дали уште е свекор“, даде интересен одговор.

-Уште сум да! Јас тука не се мешам, тоа е нивен живот-заклучи Кеба.


Извор: пинк.рс

Фото: Инстаграм