Кејт Мидлтон никогаш не би смеела да го облече: Летиција од Шпанија демонстрира како се носи сексапилен кожен миди-фустан (ФОТО)

Убавата шпанска кралица Летиција облече миди фустан кој лесно и успешно може да се комбинира за разни пригоди, од бизнис, до коктел забави и прослави!

Црн кожен фустан на кралицата? Може ако сте Летиција од Шпанија, и тоа не еднаш!


Позната како кралица која рециклира одделни парчиња облека, како и целокупните стајлинзи, кралицата Летиција се одлучи за фустанот што го носеше во февруари 2019 година, на отворањето на 38 -от Меѓународен саем за современа уметност, за нејзиниот последен официјален настап во Мадрид. Моменталната прилика е посета на уметничкиот фестивал Фамелабу, и овој фустан е специфичен по многу нешта!Иако не е чудно шпанската кралица да носи црни фустани, овој вид материјал не е нешто што можеме да го видиме често на неа. 


Како да е непишано правило принцезите и кралиците да не носат кожени фустани, особено црни, кои оставаат впечаток на сексапил во таква комбинација, а Кејт Мидлтон веројатно никогаш нема да ја видиме во ваков модел.Сепак, Летиција често знае да блесне во заводливи изданија!

Фустанот е потпишан од брендот & Other Stories, а неговата цена е малку повисока од 40 илјади динари. Станува збор за миди модел со каиш околу половината, многу суптилно деколте, јака и широки ракави кои достигнуваат до лактите. Летиција фустанот го искомбинира со кожени чевли со високи потпетици во беж боја.


ФОТО: Инстаграм