Кога помислуваме дека не може полудо, тие докажуваат дека може: Што носеа познатите на Мет Гала 2021 година (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Синоќа се одржа Мет Гала 2021 година - еден од најпрестижните модни настани

Годинешната Мет Гала 2021 ги исполни сите наши очекувања - прекршувања на модата, скандалозно однесување, лош избор на костими на секој чекор. 

Многу познати личности прошетаа на црвениот тепих на Мет Гала 2021, а меѓу нив беа: Џенифер Лопез, Ким Кардашијан, Ријана, Кендал Џенер, Ирина Шајк, Зои Кравиц, и многу други. Гламур, Кич, Авангардност буквално имаше од се‘ по нешто.

Многумина велат дека Џенифер Лопез е поубава од било кога. Од кога Бен Афлек се врати кај неа, Џен блеска, но ... Би рекле дека тоа е само добро завршена работа. Маркетинг тимот на Лопез работи со полна пареа. Покрај тоа што и обезбедија „љубов“ со Бен, сега склучија договори со престижни модни куќи, па ја облекуваат во најмодерна облека.

Така се појави на Мет Гала во модна комбинација на Ралф Лорен која потсетува на каубојски стил. Браун, со голема шапка и длабоко деколте, Џенифер Лопез продолжува да привлекува внимание и да ужива во секој момент. 

Џенифер Лопез во Ралф Лопен

Ријана заработи многу пари оваа година, па затоа е една од најбогатите жени во светот. Се чини дека е свесна за својата моќ, па така ѝ се однесува - на црвениот тепих ја придружува аура на незаинтересираност и ароганција.

Овој пат се појави како „злобна кралица“ во црна, широка облека: нешто помеѓу фустан и јорган!

Пејачката дојде придружувана од нејзиното наводно момче ASAP Rocky, кој исто така носеше „јорган“ од разни бои! 

Ријана 

Зои Кравиц и Кендал Џенер носеа слични фустани, но моделот Кендал заблеска во полн сјај.

Додека Кендал блескаше и се смееше, Зои имаше незадоволен изглед на лицето. 

Кендал Џенер

Ким Кардашијан дојде во црно од глава до пети - ама буквално! Имено, овој пат таа носеше комплет облека Балансијага кој целосно го покриваше целото нејзино тело и лице, а само косата и беше пуштена слободно. Фото: Profimedia

 Галерија: