5 кратки фризури поради кои ќе сакате веднаш да се потстрижите: Ве прават да изгледате помлади и помодерни

Ако размислувате за кратка фризура, еве неколку тренди идеи со кои нема да погрешите.

Кога станува збор за промена на фризурата, особено ако тоа вклучува одење на многу пократка должина од вообичаеното, често се двоумиме, но овие кратки фризури се докажано модерни бидејќи не само што не прават да изгледате постаро, туку прават да изгледате урбано.

Исто така, не им треба премногу време пред огледалото или посебни стилски вештини. Значи, ако барате знак дека е време да го трансформирате вашиот изглед - ова е тоа!

1. Ултра кратка коса

View this post on Instagram

A post shared by Hype Hair Digital Magazine (@hypehairmag)


2. Краток боб


3. Ретро атмосфера

View this post on Instagram

A post shared by KELSEY DEENIHAN FISHER (@kdeenihan)


4. Залижана коса наназад


5. Кадрав боб 

View this post on Instagram

A post shared by Renia Jaz (@venswifestyle)


Извор: elle.rs