Кремот од Европа на најлуксузната веселба на годината: Еве како аристократијата се облекува за свадба, што велите за овие совршени фустани на пребогати дами?

Фото: Profimedia

Британскиот милијардер Алан Хауард ги размени брачните завети со познатата готвачка Керојалн Бајрон на раскошна церемонија во Италија, а оваа венчавка во вилата Олмо на езерото Комо беше прогласена за настан на деценијата и ги собра некои од најбогатите луѓе во Европа и кремот на аристократијата. Ако некогаш сте се запрашале какви фустани носат гостите на ваков гламурозен настан, погледнете ја нашата галерија и разгледајте го луксузот на свадбата.

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia

Фото: Profimedia