Лекција од Јована Јоксимовиќ како да носите животински отпечатоци како дама: Пред ова издание ни Карлеуша нема замерка

И двете во barbiecore стил, пејачката и водителката изгледа се договорија како да не воодушеват со нивните модни изданија на почетокот на есенската сезона.

Бидејќи има високи критериуми, на јавната сцена нема многу познати личности кои можат да ја воодушеват Јелена Карлеуша, а една од нив секако е водителката Јована Јоксимовиќ.

Познато е дека двајцата се во одличен однос со години, а пејачката по разговорот со неа решила јавно да ѝ упати низа комплименти.


- Ретки се жените кои оставаат без здив со својата убавина, харизма, интелигенција и став - напиша Карлеуша со фотографии од средбата со Јована Јоксимовиќ.

И додека пејачката избра розов мини-фустан, водителката имаше и своја верзија на трендот на barbiecore , одлучувајќи се за многу шик стајлинг кој можеме да го замислиме во безброј прилики.


Јована, која често носи животински дезени, сега избра блуза со леопард принт, а се одлучи за виолетов модел украсен со корално-црни дезени, кој дефинитивно остава впечаток.

View this post on Instagram

A post shared by Jovana Joksimovic (@jjovanajoksimovic)Станува збор за парче со краток врат и засукани ракави, кое водителката го искомбинира со црно длабоко здолниште, елегантен молив модел кој во преден план ја истакна блузата.

Оваа комбинација дополнително ја истакна новата боја на косата на Јована, која е одлично освежување за есенската сезона откако беше црвенокоса некое време, а нејзиниот изглед го комплетираше со децентен накит и рачен часовник.