Љубовници од пеколот! Врските помеѓу овие хороскопски знаци се осудени на пропаст

Јарец и Стрелец

Овие два знака се сосема различни. Луѓето родени во знакот на Јарец многу лесно се разочаруваат и, иако велат дека љубовта не им е најважна, нивниот сон е да ја пронајдат својата сродна душа.


Лав и Риби

Лавовите сакаат целосно да му се предадат на својот партнер, не можат да поднесат жалења и песимизам, па затоа би ја напуштиле врската со Риби разочарани и фрустрирани.Следна страна