Мајката на Бали бег е вистинска убавица, а тој е нејзина машка верзија: Се пишуваше дека поради неа ја оставил бремената сопруга

Турскиот актер Бурак Озчивит несомнено од мајка си ги наследил особините по кои денес е препознатлив ширум светот

Турскиот актер Бурак Озчивит (38) на домашната публика и е најпознат по улогата на Бали бег во серијата „Сулејман Величествениот“, поради што многумина сѐ уште го нарекуваат со овој лик.

Сепак, го видовме во неколку успешни турски серии, меѓу кои „Дневникот на љубовта“ и „Црна љубов“, а моментално е најинтересен за медиумите бидејќи со актерката Фахрије Евџен доби второ дете.

По нивниот син Каран, кој се роди во 2019 година, двојката го доби Керем на крајот на јануари оваа година, а сè уште не споделија фотографии од нивниот втор син.

Бурак и Фахрије често се на мета на турските медиуми кои се обидуваат детално да го следат нивниот живот, но парот успева да ја сокрие својата интимност. Меѓутоа, минатото лето, по веста дека актерката е во друга состојба, беа објавени деталите за нивната наводна кавга, па дури се пишуваше дека бремената Фахрије го оставила сопругот и тоа поради неговата мајка.


Како што пишуваат турските медиуми, семејството се разболело од ковид, поради што морале постојано да бидат дома, а за тоа време Фахрије се скарала со својата свекрва.


Во еден момент, се шпекулираше, расправијата толку ескалирала што Фахрије Евџен го кренала гласот на свекрвата Чејхан, па Бурак скокнал во одбрана на мајка си, по што актерката ја напуштила нивната луксузна вила.

Парот сепак ги демантираше гласините со фотографија на која се гушкаат и им порача на сите да ги остават на мира.

View this post on Instagram

A post shared by Fan Account (@fahbur1)Која е Чејхан, мајката на Бурак Озчивит?

Не се знае многу за животот на мајката на познатиот турски актер, но се знае дека тој и неговата сопруга Булент ја имаат ќерката Бурџун.

Бурак постојано споделуваше фотографии од својата мајка на Инстаграм, па имавме можност да видиме дека таа е многу убава жена, а многумина коментираат дека актерот може да ѝ се заблагодари за убавината по која е познат.


Како што е познато, пред споменатата и наводна кавга, Чејхан секогаш имала одлични односи и со синот и со неговата сопруга Фахрије.

Во една прилика турските папараци ги уловија за време на семеен шопинг во трговски центар во Истанбул.


ФОТО: Инстаграм