Меган Маркл ја носи есенската јакна која за секунда ве претвора во шик дама: И елегантна и опуштена во исто време

Меган Маркл и принцот Хари беа најистакнатите гости на хуманитарниот настан организиран од прославениот актер Кевин Костнер. Настанот се одржа на неговиот имот, а во рамките на него се одржа и концерт на популарната група Maroon 5. Како што е вообичаено, Меган овој пат ја воодушеви модната јавност со непретенциозно, недооценено модно издание.

View this post on Instagram

A post shared by The Tignanello Duchess (@tignanello_duchess)Убавата Американка се одлучи за едноставна, но модерна и практична комбинација која лесно се „копира“, без разлика на длабочината на вашиот џеб.Меган Маркл се одлучи за црни деловни панталони со ногавици 7/8 и интересни црни мокасини со ремен преку половината, но ѕвездата на нејзиниот аутфит всушност беше прекрасно палто.

Станува збор за лежерно палто изработено од твид, материјал кој е модерен трета есен по ред, со познатиот дезен од шевронен во сива и бела боја. Овој модел е изработен од тенка волна, но дише и лесен и е идеален за преодниот период, односно рана есен кога деновите се уште топли.

View this post on Instagram

A post shared by Meghan (fan page) (@_duchess_of_sussex)Парчето е потпишано од шпанскиот бренд Carolina Herrera е инспирирано од пелерини и има пократки ракави, ролна јака, црни рабови и црн појас околу половината. Многу ефективно и женствено парче кое секоја комбинација ја издигнува на повисоко ниво, никогаш не излегува од мода и лесно се комбинира поради неутралните бои и одличниот крој.

Иако Меган избра дизајнерско парче, лесно е да се најде слично парче по многу попристапна цена во продавниците на high street продавниците.


ФОТО: ИНСТАГРАМ принтскрин