Моден тренд: Вакви кратки тексас панталони не очекувавме!

Mодната индустрија повторно изненади со уште еден неочекуван тренд на носење кратки панталони. И веројатно не сте подготвени за овој бизарен моден тренд ...

Овие тексас кратки панталони се носат на многу чуден начин -НАОПАКУ!

Овие кратки панталони се изработуваат рачно и се дел од и њујоршката колекција CIE Denim vintage. Секој модел е единствен и како што велат претставниците на брендот, луѓето се во голема мера заинтересирани за ова необично парче облека.

Ваквите необични кратки панталони може да се купат по цена од 385 долари.

Дали сакате да го пробате овој интересен тренд?