Модната икона-Кралицата Летиција доминантна во Манго

Кралицата на Шпанија, Летиција важи за стилска икона. Таа секогаш изгледа елегантно и модерно, а за време на посетета на Центарот за елитни спортисти во Мадрид, таа е забележана во парче од новата колекција на брендот Mango.

Кралицата за оваа пригода се одлучила за бел костим и бежова маичка со точки од брендот Манго, во кој изгледа елегантно и софистицирано. Маичката е од новата колекција, на Mango кој смести неодоливи модели на топ маички кои се едни од омилените во текот на летните денови

Доколку и вие сакате да имате маичка од новата колекција на брендот Манго посетете ги продавниците во ГТЦ или во Skopje Sity Mall, а можете истите да ги нарачате и он-лајн преку веб страната на Fashion group.

Летиција се смета за стилска икона и луѓето ја сакаат затоа што таа ја врати вербата во династијата и кралството. Таае мајка на две ќерки, а со кралот Филип важат за еден од најхармоничните кралски парови во Европа.

Фото: Getty Images, Style.nine

(ФОТО) Кралицата Летиција во здолниште кое одговара на секоја фигура