На 14 години живеела со момчето, се бакнуваше со сопствениот брат, а сега најде милијардер: Ова е новата љубов на Анџелина Џоли?

Една од најпознатите актерки во светот, Анџелина Џоли, моментално е во центарот на медиумското внимание, бидејќи американските медиуми пишуваат дека започнала врска со милијардерот и наследник на финансиската империја Дејвид Мајер де Ротшилд. Ова не е прв пат нејзиниот љубовен живот да биде на насловните страници, бидејќи со годините беше многу турбулентен.

Актерката и член на едно од најбогатите семејства во светот, чиј имот се проценува на 500 милијарди долари, е уловена на ручек во елитниот ресторан Нобу во Малибу, Калифорнија. Поминале цели три часа заедно, а од локалот излегле занесени во разговор без да ја тргнат насмевката од лицата, пренесуваат светските медиуми.

Иако првата асоцијација кога се споменува името на Анџелина е нејзиниот брак со Бред Пит, нејзиниот љубовен живот е покомплициран отколку што всушност изгледа.

Актерката уште во 2007 година за магазинот „ОК“ направи голема исповед за своите љубови, кога изјави дека е исклучително сексуална личност.

Во младоста, таа важеше за бунтовен тинејџер.Анџелина признала дека невиноста ја изгубила на 14 години и дека веднаш и кажала на мајка си со која имала отворен однос.

„Тоа беше најпаметното нешто што можеше да го направи мајка ми затоа што, вака, не се дружевме заедно во паркот. Две години живеевме како брачен пар. Кога наполнив 16 години сакав слобода и сакав да се фокусирам на работата. Така рано завршив средно училиште и отидов на работа“, објаснила актерката.

До дваесет години ги пробала, како што самата признава, сите можни дроги, вклучувајќи кокаин, екстази, ЛСД и хероин, кои, како што истакна, и биле омилени, а потоа нејзиниот прв сопруг Џони Ли Милер, според нејзините зборови ја извадил од темнината.

Тие почнале да се забавуваат во 1995 година на снимањето на филмот „Хакери“, а таа подоцна изјави дека тој е вториот маж со кој имала секс.

Меѓутоа, таа љубов не траеше многу долго, а после тоа Анџелина влезе во првата истополова врска. Во прашање беше манекенката и актерка Џени Шимицу, која ја запозна на снимањето на филмот „Foxfire“.

„Да не се омажев за Бред, веројатно ќе бев во брак со Џени токму сега“. „Се заљубив во неа уште кога ја видов“, изјавила Анџелина години подоцна.

Меѓутоа, за време на снимањето на овој филм, Анџелина повторно се зближила со нејзиниот поранешен сопруг Џони Ли Милер и на крајот повторно се омажила за него во март 1996 година. Венчавката била бизарна, а актерката наместо венчаница облекла кожени панталони и бела маичка на која со сопствената крв го напишала името на Џони. Иако беше мажена, таа продолжи да се гледа со Џени, барем така тврди убавата манекенка Шимитсу.

Минатата година се шушкаше за нивно помирување откако Џоли беше видена како оди во станот на Милер, но се покажа дека тие се само пријатели, како што објаснија во јавноста.

Во 2000 година, актерката предизвика контроверзии кога беше фотографирана како се бакнува со својот брат Хевен на доделувањето на наградите Златен глобус. Неколку месеци подоцна, кога примаше Оскар за најдобра споредна женска улога за Girl, Interrupted“, бакнежот повторно се случи, а таа потврди дека е вљубена во својот брат.

Во тие денови таа започна романса со Били Боб Торнтон, а два месеци подоцна се омажи за него во Лас Вегас.

Тие се запознале претходната година на снимањето на филмот „Pushing Tin“ во кој Анџелина ја игра младата сопруга на Торнтон која почнува да го изневерува со неговиот ривал кој го игра Џон Кјузак. Наводно немале ништо за време на снимањето бидејќи тој тогаш бил свршен со актерката Лора Дерн, а Анџелина се шпекулираше дека е во врска со колегата Тимоти Хатон, со кој глумеше во „Играјќи го Бог“ во 1997 година.

Анџелина се омажи за Били по само два месеци врска. Нивната врска ја заинтригира јавноста. Имено, таа го напишала неговото име со огромни букви, а обајцата носеле ампули полни со крв околу вратот - на Анџелина Боб, и на Боб Анџелина. Тие најавија и дека планираат да посвојат дете, но одеднаш, само три месеци по таа изјава, се разведоа.

После тоа следеше нејзината врска, која сепак беше најмногу публикувана.

Бред Пит и Анџелина Џоли се запознале на снимањето на филмот „Господин и г-ѓа Смит“, кога се заљубиле еден во друг, поради што актерот набрзо се развел од Џенифер Анистон.

„Да бидам во врска со оженет маж, знаејќи дека татко ми ја изневерил мајка ми, не е нешто за што можам да си простам. Не би можел да се погледнам во огледало. Не може ни да ме привлече маж кој би ја изневерил сопругата“, изјавила тогаш Анџелина.

Сепак, следната година статусот на нивната врска беше потврден, кога светот дозна дека Анџелина е бремена.

По седум години и шест деца, тие ја објавија свршувачката во април 2012 година и се венчаа на 23 август 2014 година. Тие се разделија во 2017 година и официјално се разведоа во 2019 година. Сепак, сè уште често се пишува за нив поради нивната битка за старателство над децата.

Минатата година беше објавено дека Анџелина влегла во романса со музичарот The Weeknd со кој неколку пати беше фотографирана во јавноста. Парот никогаш не ги потврди, но ниту ги демантираше споменатите наводи.
ФОТО: Инстаграм screenshot