Најдобро и најлошо облечени жени на MTV VMA: Полуголи и искинати - нема граница

Вчера се одржа доделувањето на видео музичките награди на MTV, а на нив како и секогаш доминираше Тејлор Свифт, која освои 4 награди: Песна на годината, Најдобра поп нумера, Најдобра режија на годината и Спот на годината.

Големо признание за својата децениска работа доби и Шакира, а пејачката по тој повод се појави во придружба на двата сина Саша и Милан.

View this post on Instagram

A post shared by Shakira (@shakira)


Најдобро облечена ѕвезда на вечерта дефинитивно беше Тејлор Свифт во црн фустан на Версаче, додека Селена Гомез ја следеше во црвен фустан на Оскар де ла Рента кој го истакна нејзиното деколте.


View this post on Instagram

A post shared by MTV (@mtv)


Шакира дојде во златен фустан со гол грб, додека останатите ѕвезди играа на скадал картата и „облекоа“ голи искинати фустани кои откриваа речиси сѐ.


Најголемо внимание привлече Бебе Реџа, која облече црн кожен фустан со исечок на задникот, покажувајќи дека нема комплекси откако се здебели изминатава година.

View this post on Instagram

A post shared by Video Music Awards (@vmas)


Извор: stil.kurir.rs