НАПРАВЕТЕ САМИ: Лек за имунитет стар 5000 години

Дома можете самите да направите лек за имунитет кој е стар 5000 години и го користеле жителите на Тибет. 

Потребни ви се 350 грама лук и 2 дл медицински алкохол. Лукот треба да го исчистите, исечкате, и сварите. Ставете го во стаклено шише, прелијте со алкохол и чувајте го во фрижидер. Оваа течност нека стои затворена 10 дена. 

Но, лекот за имунитет мора да се користи претпазливо така што 15 минути пред појадок, ручек и вечера во чаша со вода се ставаат неколку капки и се конзумираат.