Нека јадат колачи: Ким Кардашијан е цел на осуда за роденденската прослава во време на пандемија

Таа тврди дека нема причина за грижи

Ким Кардашијан беше критикувана затоа што среде пандемија на коронавирус на приватен остров, таа организираше раскошна прослава за нејзиниот 40-ти роденден, на која гостите не носеа маски и не водеа сметка за физичката оддалеченост.

Таа им одговори на своите критичари дека патувањето го организирала две недели по неколку лекарски прегледи и дека побарала од сите гости да бидат ставени во карантин.

Под фотографиите на прославата објавени на Твитер, Ким напиша дека сè ја потсетува на степенот до кој нејзиниот живот е всушност привилегија во споредба со животот на другите.

„Не мислам дека некој пред нас навистина го ценеше фактот дека е голема привилегија и луксуз да може да се патува и да се поминува време со членовите на семејството и пријателите во безбедно опкружување“, рече таа.


Под фотографијата, на која луѓето кои ги послужуваа гостите на забавата беа единствените кои носеа маски, една девојка напиша дека се чини дека „вработените на забавата сè уште не можеле да се преправаат дека сè е нормално“.

Колин Хенкс, синот на Том Хенкс и Рита Вислан, едноставно коментираше: - Нека јадат колачиња, а многу следбеници на социјалните мрежи ја обвинија на познатата старлета, истакнувајќи дека нејзиното однесување е невнимателно и несоодветно и дека треба да се засрами од тоа. 


Фото: Инстаграм

Можеби ќе ве интересира:

Ким Кардашијан била во тајна посета на Србија: Еве што ја воодушевило таму