Нема дама која не го носела ова модно парче, едно од најомразените: Џеј Ло оживеа заборавен тренд

Парчето облека со кое ризикувате да изгледате како да сте отишле во кујна на чај, сместени во топол дом, живее втор живот благодарение на латино дивата.

Некој во една прилика мудро рекол дека во модата треба само да бидете трпеливи и да ја чувате гардеробата, бидејќи онаа што сте ја мразеле повторно ќе стане актуелна. Обично познатите личности ги враќаат заборавените трендови на голема врата. Семејството Кардашијан ги оживеа своите велосипеди и гардеробата во неонски бои, Северина облече спортски чорапи на сандали, а Џеј Ло се погрижи пончото да ја има својата нова сезона оваа зима.


За романтична вечера со Бен Афлек, таа избра лежерна облека. Фармерките ги искомбинирала со панталони со ѕвонче, кои им се омилени на пониските дами бидејќи визуелно ја издолжуваат фигурата, со чевли со платформа и висока потпетица и волнено пончо со висока јака.

Иако пончото веќе некое време не е во тренд, погодно е кога температурите се во минус бидејќи може да се носи преку сако или капут.


Фото: Profimedia/Твитер