Неуредна пунџа е фризура на летото! Се прави во само два чекори, и постигнува „wow“ ефект (ВИДЕО)

Летното време бара минимална нега на коса. Премногу високите температури едноставно не се погодни за фенирање, виткање или каков било друг начин на третирање на косата, па затоа најсовршената можна фризура за лето е едноставна неуредна пунџа.

Пунџата е безвременска фризура, идеална за свечени прилики, а нејзината опуштена, разбушавена верзија е совршена за летните денови.

@quintymirjam Antwoorden aan @maibou_ MESSY BUN TUTORIAL! | slow enough now? | #hairtok #messybuntutorial Beggin' - Måneskin


А причината за тоа е што лесно се прави и секогаш го постигнува посакуваниот „wow“ ефект.

View this post on Instagram

A post shared by Kendal Harler | color + extension specialist (@harler.hair)Се што ви треба е неколку секунди и лента за коса.

Можете да ja направите во висок опаш или низок кој остава романтичен ефект.

Одлично оди со лесни летни фустани, марами и е соодветна за секоја пригода.


Foto: cloudnineoz / screenshot