Нина (65) се одлучила за пластична операција во Турција: Жената сега покажа што ѝ се случило (ВИДЕО)

Иако Нина не изгледала како да има 65 години, сепак одлучила да направи лифтинг на лицето и вратот.

Таа решила да оди на пластична операција во една клиника во Турција. Вкупно, таму поминала десет дена. Сега решила да проговори дали се кае за својата одлука и да ги покаже ефектите по фејслифтингот.

Во последно време многу се зборува за операции во Турција. Ова е силен тренд во земји како Германија, САД и Велика Британија.

Затоа што луѓето кои не можат да си дозволат, на пример, естетска медицина или стоматолошки третмани во својата татковина, одат на клиники во малку поевтини земји. Многу популарни се и клиниките за естетска медицина во Турција. Британката Нина Инсмен ја искористила оваа опција.

Направила затегнување на лицето и носот

Гледајќи ги нејзините фотографии пред пластичните операции, може да се дојде до заклучок дека таква операција воопшто не била потребна, бидејќи дефинитивно не изгледала како да има 65 години. И покрај тоа, таа решила да ја подобри својата убавина и да си го врати младешкиот изглед.

Инсмен полетала за Турција на крајот на октомври 2022 година. Прво, таа била подложена на лифтинг на вратот и лицето и ринопластика. По 10 дена можела да ја напушти болницата и да си оди дома. Ефектот од операцијата не бил веднаш видлив, што може да се види на видеата кои Нина ги објави на Тикток. Процесот на заздравување на раните траел околу 3 месеци.

@ninainceman The morning after my face, neck and lip lift and tear troughs filled. Feeling much better now but omg what has happened to my ash blond highlights. My hair was soaked in iodine during the operation as a preventative measure against infection. Am up and walking about now #istanbul #plasticsurgery #drdoganalhan #faceliftturkey ♬ original sound - Nina


Во февруари 2023 година, Инсман повторно одлетала за Турција. Овој пат ги оперирала очните капаци. Освен тоа, образите и темните кругови и биле исполнети со масти извадени од телото.

Оваа жена потрошила околу 8.000 евра на операции. Иако тоа вклучува значителни трошоци, болни третмани и долг процес на опоравување, таа не зажалила ниту за момент. Исто така, нејзините следбеници на TikTok веруваат дека тоа се добро потрошени пари, а во коментарите ја фалат работата на хирургот и нејзиниот нов изглед.

@ninainceman Day 7 post upper and lower bleph and vaser lipo under chin. Yesterday i had my dissolved lios refilled. Five months ago i had a face, neck, liplift and nose correction all by @MCANHEALTH by #drdoganalhan #vaserliposuction #plasticsurgeryturkey #upperblepharoplasty #upperblepharoplasty #faceliftturkey #neckliftturkey #lipliftturkey #postfaceandnecklift #lipfillerturkey #nosecorrectionsurgery #postblepharoplasty #postfaceandnecklift #postliplift #mcanhealthturkey original sound - Nina


- О Боже! Изгледате неверојатно – напиша еден од корисниците на Интернет.

- Изгледаш неверојатно, иако пред операцијата си изгледала фантастично - коментира друг.

- Ти си убава и во твоите очи гледам среќа. Ви благодариме што го споделивте сето ова - доброто и лошото - напиша друг нет.ФОТО: Printscreen/TikTok