Ногата на Хали Бери заслужува 56 Оскари-толку години има таа и руши сѐ пред себе

Каква жена!

Кога Хали Бери се појави на синоќешното доделување на Оскарите, сѐ запре - познатата актерка на 56 години изгледа подобро од било кога.

Прекрасната Хали носеше секси, ангелски бел фустан на Тамара Ралф со шлиц на бутовите, крој на средината и лелеаво здолниште.


Но, највпечатливиот детаљ беа блескавите рози кои нежно ги красеа вратот и колкот.

Нејзиното тело изгледаше неверојатно во овој интересен фустан - ја покажа својата совршено извајана фигура.

View this post on Instagram

A post shared by style and haute couture (@style_and_haute_couture)Интересна асиметрична фризура и нежна шминка ја направија да изгледа свежо и гламурозно.

Актерката си поигра со драматичен, лелеав топ на фустанот, а се изгледаше како од бајка - Хали покажа дека е вистинска филмска дива.


Во 2002 година, Бери го освои својот прв Оскар, со што стана првата (и досега единствена) црна актерка која некогаш освоила Оскар за најдобра женска улога, што ѝ беше „срцепарателно“.

View this post on Instagram

A post shared by Getty Images Entertainment (@gettyentertainment)„Мислев дека има жени кои со право, несомнено, можеле, требало да победат“. „Се надевав дека ќе се случи тоа, но немам одговор зошто е тоа така“, рече таа.

На почетокот на оваа недела, иконскиот фустан на Ели Сааб што го носеше во 2002 година официјално стана дел од историјата на Оскарите - бидејќи ќе биде изложен во Музејот за филм на Академијата во Лос Анџелес.


ФОТО:Инстаграм screenshot