Новогодишно издание на српската принцеза Даница Караѓорѓевиќ: Комбинезон во најмодерната боја и чевли кои не излегуваат од мода (ФОТО)

Српската принцеза Даница Караѓорѓевиќ им ја честиташе Новата година на следбениците на Инстаграм со прекрасна, празнична семејна фотографија на која позира со својот сопруг - принцот Филип и синот Стефан.

Филип и Даница посакаа среќни новогодишни и божиќни празници на целата нација, а ние не можевме а да не го забележиме елегантното, а сепак неформално издание на убавата принцеза.

Имено, принцезата позираше во модерен беж комбинезон изработен од фина, висококвалитетна трикотажа. Овој комбинезон го краси необичен израз во форма на валјак, а ногавиците се стегнати околу глуждовите, потсетувајќи на тренерка.

View this post on Instagram

A post shared by Danica Karadjordjević (@danamaar)


Принцезата го искомбинира ова парче со спектакуларни, црвени балетанки изработени од превртена кожа и ја крена косата во елегантна полуопашка. Нејзината комбинација е најдобар пример за се попопуларен стил, кој е микс на лежерни и женствени, елегантни модни трендови.

Таа веќе го носеше ова ефективно, а сепак едноставно парче, во октомври минатата година на отворањето на изложбата „Фигурата како израз на постоење“ во Музејот на современа уметност во Белград, а по тој повод го искомбинира со црни чизми и црна наметка.

View this post on Instagram

A post shared by Danica Karadjordjević (@danamaar)


извор:стил.курир