Оливера Балашевиќ покажа како треба да се облекува една жена над 50 години: Насмевката на лицето ѝ ја врати една посебна личност (ФОТО)

Комбинацијата на Оливера Балашевиќ ги воодушеви сите жени...

Внуката успеа да ѝ ја врати широката насмевка на лицето по смртта на Ѓорѓе Балашевиќ. Имено, нејзиниот син Алекса го доби своето прво дете со избраничката Николина, а баба Оливера ужива во својата улога. Сето тоа го сподели и со своите следбеници на Инстаграм.

Таа обожава да го поминува времето со своите внуци. Но, за оваа горда баба времето како да застанало. Многу луѓе мислат дека изгледа помладо во однос на нејзините години. На младоликиот изглед му придонесуваат и совршените модни комбинации во претпознатливиот стил на Оливера, од кој никогаш не отстапува.

Вдовицата на Ѓорѓе Балашевиќ за секоја прилика одбира комбинација која на вистински начин ја истакнува нејзината убавина. Изгледа дека марамите ѝ се заштитен знак, па така често ги комбинира со останатите модни парчиња.

Ние издвоивме три нејзини преубави комбинации кои секоја жена може да ги облече во било која прилика и секако да заблеска. Особено оние кои се постари од 50 години, тие можат да најдат инспирација во интересниот, но сведен стил на Оливера.

1. Педесеттите

2. Модерно и шик

View this post on Instagram

A post shared by Olivera Balašević (@olivera.balasevic)

3. Ненадмината класика

View this post on Instagram

A post shared by Olivera Balašević (@olivera.balasevic)

фото: Принтскрин / Инстаграм