Омилените обувки на Брижит Бардо и Одри Хепберн: Најдобрите 3 начини за стилизирање со балетанки

Модни совети

Балетанките се чевли што се носат лесно и привлекуваат жени од различни стилови. Бројни икони на стилот - како Одри Хепберн и Брижит Бардо, го прифатија овој модел на чевли затоа што лесно се вклопуваат во различни облеки, обезбедувајќи удобност и елеганција во исто време, и даваат допир на романтика поради истоимениот танц - балет.

Низ деценитепа се до денес, балетанките останаа ИТ модел на обувки, обожувани од трендсетерките. Без разлика дали ги избираат за лесни прошетки низ градот со фармерки или некои повеќе свечени настани со елегантни фустани, познати дами - од Ема Робертс до Оливија Палермо, вешто комбинираат тренди облека со овој стил на чевли.

Без разлика дали сакате да ги вклучите во вашиот секојдневен стајлинг или да ги земете како клучно парче во вашата комбинација на облека, ви носиме инспирација како најдобро да ги вклопите во вашата гардероба, бидејќи овој удобен чевел многу лесно може да го сврти изгледот во ваша корист.

Балетанки + лелеав фустани


Балетанки + панталони


Балетанки + лежен шикФото: Инстаграм/ frankie4footwear.us/tiekslife

Оливија Палермо уште еднаш покажа дека е кралица на стилот: Комбинација за чиста десетка (ФОТО)